OLOMOUC - Šance prohlédnout si místo budoucího vzdělávání. Na UPOL se vrací tradiční Den otevřených dveří. Až do 14h si dnes mohou zájemci o studium prohlédnout všech 8 fakult nejstarší univerzity na Moravě.

OLOMOUCKO - Zdárně se uzavírá oprava mostu ve Šternberku. Nejpozději od středy 7. prosince bude silnice na Opavu ve Šternberku průjezdná oběma směry bez semaforů a kyvadlového režimu.

OLOMOUC - Jestli chcete vědět jak si v dětství hráli vaši rodiče a jejich rodiče a jejich a jejich... Jaké měli lidé dětství za posledních 200 let? Ukáže vám to nová výstava ve Vlastivědném muzeu s názvem Dětský svět. Na výstavě se podílela veřejnost.

PROSTĚJOVSKO - Lépe se nám teď bude jezdit po rušné výpadovce z Prostějova na Přerov. Po dvou letech je opravená. Rekonstrukce přišla na více než 180 milionů korun. Silnice byla už ve špatném stavu.

OLOMOUC - Příspěvek z fondů na pomoc dětem od olomoucké radnice pomůže více rodinám. Peníze by v příštím roce mohly čerpat i děti ve školkách a středoškoláci do 19ti let. Dosud se podpora týkala pouze žáků základních škol. Příspěvek je určen těm rodinám, které dosáhnou na přídavek na dítě.

PŘEROVSKO - Novou cyklostezku plánují Mohelnice s Třeštinou. Spojit by měla lokalitu Háj, kde je unikátní vodní elektrárna i kemp. Pokud budou peníze, může se začít stavět v roce 2024.

OLOMOUC - Ve stánku Dobrého místa pro život se střídají organizace už pár týdnů. 22. prosince se do prodeje dobročinného punče zapojí také Olomoucký Report. Společně s transfuzkou, Novorozeneckým oddělením FNOL a rádiem Metropole bude vybírat na Klokánek Olomouc. Více zde.

PROSTĚJOVSKO - Kriminalisté dopadli organizovanou skupinu, která na Prostějovsku minimálně od počátku letošního roku vyráběla metamfetamin. Tři muži a jedna žena nyní čekají ve vazbě na rozhodnutí soudu. Hrozí jim až 18 let za mřížemi. Více zde.

Nejčtenější

Havárie na Šumpersku. Žena projela plantáží vánočních stromů

Čtyřiačtyřicetiletá řidička havarovala v Sobotíně na Šumpersku v pondělí 20. prosince. Usnula za volantem...

FOTO: Bývalá cihelna v Lošticích projde změnou, podívejte se na vizualizace

V bývalé cihelně v Lošticích bude průmyslový areál společnosti ZLKL (Závody lehkých konstrukcí Loštice)....

Druhá část stavby obchvatu Bludova může začít. Zakázku dostal Strabag

Přeložka silnice mimo Bludov je součástí plánu jak vytlačit tranzit z Bludova, kde se...

Na Hané hrají o 106. Rádio potvrdilo první příčku v poslechovosti

106 tisíc posluchačů si každý týden naladí Radio Haná. To ukazují nové výsledky měření...

ANKETA: Vánoční stromy už svítí. Který je nejhezčí?

Vánoční trhy už zdobí každé větší město a nejinak je tomu i v Olomouckém...

Pobodaný z Mohelnice zemřel. Útočník už čeká ve vězení

Případ napadení sedmadvacetiletého muže, kterého jiný muž v polovině listopadu pobodal na parkovišti u...

PROSTĚJOVSKO, PŘEROVSKO - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Hledá případné svědky nehody, která se stala 16. listopadu na silnici mezi Hrubčicemi a Tovačovem. Na místě zemřela cyklistka. Více zde.

JESENICKO - Lyžařské areály se připravují na sezónu. Některé skiareály už o víkendu otevřou své brány. Návštěvníci si za permanentky letos připlatí. Více zde.

OLOMOUC - Horní náměstí v Olomouci zdobí Jablíčkový betlém výtvarnice Emmy Srncové. Postavy v životní velikosti doplňují aktuální výstavu, která je k vidění v galerii Art Rubikon. Více zde.

OLOMOUCKO - Zemřel politik Tomáš Kvapil. Bývalý zastupitel města Olomouce, někdejší ministr pro místní rozvoj a místopředseda KDU-ČSL zemřel po těžké nemoci. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na první adventní neděli se rozsvítily další vánoční stromy v kraji. Který je podle vás nejkrásnější? Hlasovat můžete zde.

PŘEROV - V Přerově buduje město uliční vpusť v ulici Spálenec. Důvodem je nedostatečné odvodnění vozovky. Hotovo by mělo být do pátku 2. prosince, vozovka je částečně průjezdná.

PŘEROV - Třiadvacet milionů putovalo letos do oprav chodníků v Přerově a dalších 33 milionů do cyklostezek. Kolařům například už pár týdnů slouží stezka v Palackého ulici.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na zimní údržbě se v Olomouckém kraji šetřit nebude. Slibují to alespoň silničáři v souvislosti s dražším posypovým matriálem, náhradním dílům i naftě. Naopak se budou starat oproti loňsku o dalších 9 kilometrů silnic. O nejdůležitější silnice v kraji, kterými jsou komunikace první třídy a dálnice, se stará ŘSD.