OLOMOUC - Nový systém pro podávání přihlášek na střední školy slaví úspěch mezi uchazeči. Přihlášku skrze něj v Olomouckém kraji podalo 9 z 10 uchazečů. Školy navíc evidují více uchazečů kvůli možnosti hlásit se až na tři školy. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - A kdo jezdí vlakem na trati Olomouc - Uničov - Šumperk, připomínáme, že tu pokračuje výluka kvůli údržbě. Ode dneška se až do pondělí pracuje v úseku Uničov - Šumperk. A to denně mezi 8 a 14h. Cestující v úseku pojedou náhradními autobusy.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Nová zóna hromadné dopravy vznikne v Olomouckém kraji. Od 3. března tu bude zóna 710. Nabídne cestujícím výhodnější jízdné - a to těm, kteří v zóně 71 nepřestupují na MHD v Olomouci.

OLOMOUCKO - Můžeme se těšit na zklidnění situace na kruháči u Globusu v Olomouci. ŘSD oznámilo start stavby poslední části západního obchvatu Olomouce, a ten sníží zátěž kruháče. Stavět se začne už 27. února - a hotovo má být v roce 2026.

OLOMOUCKO - I když je únor, na polích jsou přemnožení hraboši. Mírná zima v jejich hudbení nepomohla. Úřady tak povolují další používání jedu, který má škůdce hubit. Nejvíc zasažené pole v Česku je u těšetic na Olomoucku. Zde odborníci napočítali 9 700 aktivních nor hrabošů na hektar.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Nezapomeňte, kdo jezdí vlakem mezi Olomoucí, Uničovem a Šumperkem, toho čeká přestupování na náhradní autobusovou dopravu. Ode dneška na této trati Správa železnic provádí údržbu.

OLOMOUC - Interaktivní akci Láska je věda tuto sobotu a neděli představí Pevnost poznání v Olomouci. Ukáže, jaké se na světě objevují podoby lásky, a návštěvníci se budou moci pustit do řešení spousty láskyplných úkolů.

ŠUMPERSKO - Přiblížila se stavba obchvatu města Zábřeh. Olomoucký kraj vydal územní rozhodnutí pro budoucí obchvat. Ředitelství silnic a dálnic pak bude moci žádat o stavební povolení. V současnosti počítá s tím, že stavba 6 km silnice okolo Zábřehu začne v roce 2027.

Nejčtenější

Zajícovu oběť připomene nová lavička. Vzniká na půdě jeho domovské školy

V únoru uplyne 55 let od sebeupálení šumperského studenta Jana Zajíce na protest proti...

Zvládnete fyzické testy k Policii České republiky?

Zvažujete práci u policie a máte obavy z fyzických testů? Nebo jste prostě zvědaví,...

Zábřeh opravuje kulturní dům. Podívejte se, jak probíhá rekonstrukce

Po dvaapadesáti letech fungování je na programu zábřežského kulturního domu rekonstrukce. Stavební práce za...

Žijeme ve velkém blahobytu, ke štěstí ale vede cesta vděčnosti, říká Jan Regner

Na dnešek připadá Popeleční středa. Den, kterým pro věřící začíná postní doba. Období příprav...

Stoletý vodojem nahradí Svatá Anna. Přibydou i nové stromy

Stavba z 30. let minulého století v Lipníku nad Bečvou zmizí. Starý vodojem nahradí...

Pozdravujte kluky, řeku a les. Zajícovo výročí připomíná město i škola

Pochodeň číslo 2, ale i student šumperské průmyslovky. Od smrti Jana Zajíce letos uplyne...

PŘEROV - Co bude dál se zchátralým hotelem Strojař v Přerově? Ve městě nejspíš vznikne výbor, který se bude soustředit na budoucí využití budovy. V pondělí mají zastupitelé schvalovat zřízení tohoto výboru.

ŠUMPERK - Vysokovýkonným magnetem pomáhají lidem na rehabilitačním oddělení šumperské nemocnice. Nový přístroj, který nemocnice pořídila, tiší úporné i dlouhotrvající bolesti a využívá se i pro bezkontaktní hojení ran.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Dnes je Popeleční středa. V lidové tradici skončil čas masopustu a pro křesťany tak začíná čtyřicetidenní období půstu. Jde o duchovní očistu před přicházejícími Velikonocemi. Více zde.

PROSTĚJOV - Jeruzalémské, tak se má jmenovat nové náměstí, které vznikne v Prostějově na místě parkoviště u ulic Uprkova, Kostelní a Koželužská. Místo parkoviště tu bude náměstí se stromy. A bude odkazovat na židovskou historii města.

OLOMOUC - Bioodpad už začnou opět brzy svážet Technické služby města Olomouce. Pravidelný 14denní svoz bioodpadu v Olomouci začne na přelomu února a března. Technické služby ho budou svážet v režimu sudých a lichých týdnů.

OLOMOUC - Už se blíží nový ročník filmového festivalu Jeden svět, který řeší lidskoprávní témata. Čekají nás filmy o svobodě slova, nezávislosti soudů nebo vztazích. 25. ročník olomoucké sekce festivalu je v plánu od 2. dubna.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Hladiny řek v Olomouckém kraji se zvedly v souvislosti s táním sněhu na horách a dešťovými srážkami. Dle ČHMÚ byl začátek února v ČR nejteplejší za více než 100 let. Za prvních 10 dní v únoru byla průměrná teplota 6,7°C.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Míst na středních školách, je podle hejtmanství dost. Ministerstvo školství pro uchazeče spustilo elektronický systém DiPSy, ten nejdříve hlásil výpadky. Budoucí středoškoláci se letos mohou hlásit až na tři školy, uzávěrka přihlášek je 20. února. Více zde.