OLOMOUC - Promítat se nakonec v Letním kině v Olomouci bude. Dřívější vnitřní nedorozumění areálu pod náměstím Republiky je vyřešené. Letní kino Olomouc nově oznámilo, že promítat bude a první projekcí je film Nell. Více zde.

PROSTĚJOV - Ještě víc bude hlídat povolenou rychlost řidičů v Prostějově městská policie. Zakoupila dalších 6 informačních měřičů rychlosti. Celkem je jich u silnic na území města Prostějova zabudováno již 14.

OLOMOUC - Chystá se tram výluka v Olomouci. Půl roku nepojedou tramvaje z centra na Novou Ulici. Kvůli opravě silnice a podchodu na Brněnské. Tramvaje nahradí autobusy. Výluka mezi zastávkami Okresní soud a Nová Ulice začne 1. července. Více zde.

OLOMOUCKO - Po novém budeme již brzy chodit ve Šternberku na ulici Sluneční. Radnice informuje, že tu nechává opravit chodník a ten dostane zámkovou dlažbu. Práce za skoro 400 tisíc korun bude hotová v druhé půli července.

OLOMOUC - O nové profesory je bohatší Univerzita Palackého. Vzdělanců s nejvyšší akademickým titulem tu přibylo sedm. Jmenoval je prezident Petr Pavel. Profesorský titul získali vědci z lékařské, filozofické a přírodovědecké fakulty. Více zde.

OLOMOUC - Hudba bude v centru Olomouce na každém rohu. Unikátní zážitek čeká Olomoučany už tuto sobotu. Bude tu hudební festival v ulicích Olomouc (o)žije a organizátoři slibují, že účinkující najdeš od tržnice až po Žižkovo náměstí.

OLOMOUC - Prosklené arkýře nebo moderní vstup, toho se dočká po rekonstrukci budova Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Práce mají začít letos v listopadu. Dříve vojenská budova se má proměnit v moderní univerzitní stavbu. Více zde.

OLOMOUC - Skončil charitativní výdej potravin v areálu Hanáckých kasáren. Vedení charity aktivně hledá náhradní prostor a pokusí se obnovit výdej potravin lidem v nouzi do 14 dní. Stát se snaží areál prodat. Více zde.

Nejčtenější

ProstěJOV festival dobrého jídla bojuje o hlasy veřejnosti. Zapojil se do soutěže Ceny Olomouckého...

ProstěJOV festival dobrého jídla má za cíl oživit město Prostějov a pobavit hned několika...

Hejtmanství a Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje poradí jak zvládnout požár nebo velkou vodu.

Na seniory a majitele objektů pro bydlení cílí dvě nové příručky, které pro širokou...

Kuj železo, dokud je žhavé – studuj Umělecké kovářství na SŠ zemědělské a zahradnické...

Jsi umělecká duše s citem pro detail, a přitom nemáš obě ruce levé? Bavilo by...

Omezení provozu na Šumpersku bude trvat celý rok. Důvodem je těžba dřeva

Celoroční omezení provozu čeká řidiče na Šumpersku. V úseku mezi Kláštercem a křižovatkou Loučení proběhne...

Jízdou ohrožují i děti. Město použije peníze z pokut na jejich aktivity

Jedna z obcí na Šumpersku se rozhodla peníze z pokut využít pro místní děti....

Cestující na Šumpersku a Jesenicku si počkají. České dráhy chystají výluky na třech tratích

Kvůli plánovaným výlukám bude v následujících několika týdnech omezen provoz osobních vlaků na třech...

ŠUMPERSKO - Proměnu staré radnice plánuje Zábřeh. Měly by tu vzniknout prostory pro coworking a konferenční prostor nebo otevřená vědecko-inovační laboratoř. Projekt chce město představit 18. června v 16 hodin v kině Retro.

OLOMOUC - Blíží se tradiční sportovně-kulturně-osvětová akce Olomoucká štafeta na vozíku. V plánu je v pátek 14. června ve Smetanových sadech u hudebního altánu v Olomouci. Lidé si mohou zkusit jízdu na invalidním vozíku. 12hodinovou štafetu spojenou s kulturním programem uvedou významné osobnosti z regionu.

OLOMOUC - Velké části Olomouce se dotkne tradiční půlmaraton. Poběží se v sobotu 15. června ulicemi města a na start se postaví přes 5 tisíc závodníků. Doprovodí ho sportovní veletrh na Floře, který začne už v pátek, více zde.

PROSTĚJOV - Ještě dvě dráhy navíc by měl mít krytý bazén, který se plánuje v Prostějově. Rozšíření z 8 na 10 drah radní navrhnou zastupitelstvu. Má tam být dost místa pro sportovce i veřejnost. Stavba má začít příští rok. Více zde.

OLOMOUC - MFO se sloučí s MDO, po několikahodinové diskusi to včera schválilo olomoucké zastupitelstvo. Nová organizace vznikne 1. ledna 2025 s názvem Moravské divadlo a Moravská filharmonie. Sloučení má pomoci organizaci ekonomicky se narovnat. Se spojením organizací nesouhlasí odboráři z filharmonie. Tvrdí, že to bude mít pro MFO negativní důsledky.

PŘEROV - Půdu pro stavbu nové městské knihovny chystá přerovská radnice. Knihovna bude přístavbou městského kina. Zastupitelé nově schválili změnu územního plánu pro stavbu knihovny na náměstí Přerovského povstání.

OLOMOUC - Nové velké sochy ozvláštňují veřejné prostory Olomouce v rámci festivalu Sculpture line. Hradby v Bezručových sadech zdobí pětice záchranných člunů od Johannese Pfeiffera a další novinkou je také kovová modrá instalace Klid od Ladislava Saba před vlakovým nádražím. V Olomouci už jde o 7. ročník festivalu. Více zde.

PŘEROVSKO - Řidiči, práce na silnici v Hranicích. Začíná náročná a dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Zborovská, která je v havarijním stavu. Po dobu oprav bude ulice zjednosměrněná. Práce začínají dnes a skončí v srpnu. Více zde.