OLOMOUC - Ze své funkce odstoupuje olomoucký vrchní státní zástupce Radim Daňhel. Skončit má 31. července. Odstoupení vysvětluje např. nemožností účinného řízení olomouckého úřadu při existenci poboček v Ostravě a Brně. Více zde.

OLOMOUC - Dvě opravená hřiště a jedno zcela nové. Na to se mohou letos těšit děti v Olomouci. Ještě v této sezoně se opraví hřiště na Lazcích a v Neumanově ulici. A nové hřiště pak vznikne v Holickém lese.

OLOMOUC - V plném proudu je proměna bývalého kina Central na multifunkční sál, který bude brzy využívat Muzeum umění Olomouc. První návštěvníci by se do nových sálů mohli podívat už na podzim. V objektu vzniknou celkem tři nové scény. Více zde.

OLOMOUC - Po nedávno zesnulém prvním polistopadovém rektorovi Univerzity Palackého, Josefu Jařabovi, se bude nově jmenovat olomoucká náplavka. Její slavnostní pojmenování a otevření se uskuteční už tuto sobotu v 10 dopoledne. Poté bude až do večera následovat doprovodný program.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Senioři z Olomouckého kraje opět mohou vyrážet na výlety. Hejtmanství pro ně opět připravilo zajímavé turistické cíle v rámci seniorského cestování. Senior za jeden zájezd zaplatí 200 korun a přihlašovat se bude možné od 26. června. Podrobnosti kraj zveřejní na svých stránkách.

PŘEROVSKO - Policista, kterému v přerovské školce náhodně vystřelila zbraň, dostal písemné napomenutí. Incident se stal na začátku března v mateřské škole Dvořákova, nikdo se nezranil. Podle vyšetřování policista manipuloval se zbraní v závěru besedy a náhodný výstřel nevyšel v bezprostřední blízkosti dětí, ale v odděleném prostoru místnosti.

PŘEROVSKO - Dechberoucí kovové sochy nás brzy okouzlí v centru Lipníka nad Bečvou. Chystá se tu 19. ročník výstavy Kov ve městě. Začne 15. června. Svá díla tu představí i olomoucký sochař Jan Dostál.

OLOMOUC - Jestli se chystáte tento víkend v Olomouci jet tramvajovými spoji 1 a 2, tak nepojedete. Spoje z hlavního nádraží přes náměstí Republiky do Palackého ulice a na náměstí Hrdinů nahradí autobusy s označením X. Více informací najdete zde.

Nejčtenější

Charita pomáhá na Haiti. Po ničivých záplavách vyhlašuje sbírku

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc lidem na Haiti, které o...

Provoz je obnoven. U vážné nehody na Šumpersku zasahoval vrtulník i hasiči

Na Šumpersku zasahovali v pondělí hasiči. Na trati 291 mezi Zábřehem a Postřelmovem došlo...

Temenická pošta zůstane. Náklady uhradí město

V Šumperku zůstane zachována i přes původní plány zrušit ji poštovní úřadovna v části...

Místo lomu skatepark. Zábřeh láká závodníky na prknech

Město Zábřeh otevírá nový skatepark. Plochu pro malé i velké sportovce město slavnostně otevře...

Olomoucký kraj letos chystá další kolo dotací na výměnu starých kotlů

Olomoucký kraj letos chystá další vlnu dotací na výměnu starých kotlů na pevná paliva...

Parním vlakem na městské slavnosti. Rosnička projede Šumperskem

České dráhy oslaví společně s Šumperkem jubilejní ročník tamních městských slavností. Historický vlak v čele...

PROSTĚJOV - Víkend otevřených zahrad letos poprvé také v Prostějově. Město chce obyvatele do parků a zahrad přilákat. V neděli 11. června plánuje komentovanou prohlídku Špicnerových sadů a botanické zahrady.

PŘEROVSKO - Stavba silnice, která odvede tranzitní dopravu vedoucí přes Hranice po silnici 35 směrem na Valašské Meziříčí, začala včera. Stavba tzv. Palačovské spojka má být hotová v polovině roku 2026. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Známe novou vesnici roku Olomouckého kraje. Do významné soutěže ukazující rozvoj obcí se jich přihlásilo deset. Vítěz se včera vyhlásil v Olomouci a jsou to Čechy pod Kosířem na Prostějovsku. Jdou do celostátního kola.

OLOMOUC - Uhynulá zvířata už z ulic Olomouce neodstraňují strážníci, ale technické služby. Novinka platí od června. Strážnici za poslední rok takto odstranili na 140 uhynulých zvířat.

OLOMOUCKO - Na plácku u Svatojánu v Litovli vznikne nové parkoviště. Budovat se začne v příštím týdnu a vzniknout by tu mělo 46 kolmých parkovacích míst.

OLOMOUC - Ode dneška je zavřený železniční přejezd v Olomouci-Holici kvůli stavbě nadjezdu, ta potrvá rok a půl. Nový nadjezd po dokončení nahradí železniční přejezd se závorami. Více zde.

PROSTĚJOV - Lepší zvuk bude mít prostějovské Kino Metro. Město totiž do jeho modernizace investuje 5 milionů korun. Kino Metro 70 je posledním klasickým biografem v Prostějově. Před třemi lety prošlo částečnou modernizací.

OLOMOUC - Jubileum patronky, sv. Pavlíny, která pomohla před 400 lety ukončit morovou epidemii, bude ode dneška slavit Olomouc. Olomouc letos oslaví výročí tradičním průvodem. Chybět nebudou ani koncerty. Sobota nabídne jarmark i oslavy Univerzity Palackého na Horním náměstí. Více zde.