OLOMOUCKO - Stále více obcí staví místo koupališť ekologičtější biotopy. Stejně je tomu i v Hlubočkách, kde se tři obce dohodly na stavbě biotopu Burk. Kdy začne stavba? A jak bude vypadat? Více zde.

OLOMOUC - Vyhlížíte už jaro a s ním i velikonoční svátky? V Olomouci už se chystá Velikonoční jarmark, ten potrvá od 31. března do 10. dubna. Město chystá hudební program i dětské dílničky. Více zde.

PŘEROVSKO - Cyklisti, rozjela se dostavba cyklostezky Bečva v Hranicích. Trasa vede po pravém břehu řeky a město má snahu, aby byl úsek stezky dokončený co nejdřív a mohli jsme na něj vyjet už o letních prázdninách.

PROSTĚJOV - Kdo má chuť si prohlédnout Prostějovské památky, může. Také letos se město připojilo k akci Brány památek dokořán. Plánuje prohlídky radniční věže, národního domu či kina Metro 70.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Klesá počet obyvatel Olomouckém kraji. Za loňský rok spadl o skoro 600 lidí na zhruba 622 370. Na úbytku se podepsal hlavně vyšší počet zemřelých než narozených. Úbytek zmírnilo to, že do kraje přišlo víc lidí než odešlo. Více zde.

PŘEROV - Začaly stavební práce na ulici Vsadsko v Přerově. Až do 16. dubna bude ulice uzavřena. Autobusy jezdí po objízdné trase, která vede přes třídu 17. listopadu. Náhradní zastávky jsou u kruhového objezdu u Hané a u kruhového objezdu u malého Tesca.

PROSTĚJOV - Kdo zvítězí v celonárodní soutěži Památka roku? Mezi jedenácti finalisty je také prostějovská brána a zvonice. Ty prošly povedenou rekonstrukcí. O vítězi bude jasno v úterý. Více zde.

OLOMOUC - Šemberova ulice v Olomouci opět ožívá výzdobou. Po úspěšné Ježíškově aleji před Vánocemi si mohou místní vyzdobit kraslicovníky z břízek. Více zde.

Nejčtenější

Přestal sladit a od té doby sbírá cukr. Sběratel z Bludova už má skoro...

Téměř 13 tisíc balení cukrů z celého světa čítá sbírka Jana Mináře z Bludova...

Veletrh úspor – to je STAVOTECH Olomouc

Drahé energie, nedostupné bydlení, inflace ukusující z úspor. Jak z toho ven? Investicemi do vlastního bydlení...

Hořící stodola a sklep. Hasiči zasahují u dvou požárů na Šumpersku

Hasiči momentálně zasahují u požáru stodoly v obci Jedlí a v Sudkově na Šumpersku....

Noví policisté ve Zlatých Horách získávají městský byt

Město Zlaté Hory leží v nejkouzelnější části Jeseníků, na severovýchodě okresu Jeseník v Olomouckém...

Nedal přednost a boural. Škodu policie vyčíslila na 100 tisíc

V pátek před osmou hodinou večerní došlo v obci Bukovice ke střetu dvou vozidel. Třicetiletý cizinec...

Svatovavřinecké hody ve Štěpánově? Zahraje Voxel, Hodiny, i dechovka

Už přemýšlíte, kam vyrazíte o víkendu? Pak by vám neměla uniknout akce ve Štěpánově....

PROSTĚJOV - Prostějovští si zasadí nové stromy. Zazelená se tak lokalita u krasického hřbitova. Společnou výsadbu město plánuje na 15. duben. Více zde.

OLOMOUC, UKRAJINA - Další kamion s humanitární pomocí míří na Ukrajinu. Arcidiecézní charita Olomouc naložila 198 elektrocentrál, aby pomáhaly při výpadcích proudu třeba v nemocnicích a dalších zařízeních přímo na Ukrajině. Více zde.

OLOMOUC - Dominanta ze třídy Svobody se otvírá. 17. května čeká Červený kostel slavnostní otevření, kdy se po letech dočká pohledu dovnitř i veřejnost. Na rekonstrukci kostela přispělo Ministerstvo kultury štědrou dotací. Více zde.

OLOMOUC - Rekordní počet zájemců a přihlášek o vyšší vzdělání. Univerzita Palackého včera uzavřela u většiny oborů možnost přihlášení ke studiu. UP eviduje 35 972 přihlášek, zájem vzrostl na všech osmi fakultách. Více zde.

PROSTĚJOV - Zastávky v Prostějově doplní informační systém, který cestující informuje o zpoždění spojů. Zastávky MHD by se měly modernizovat v letech 2025 a 2026. Více zde.

PŘEROV - Ozdravnou kůru dostanou topoly v parku Michalov v Přerově. Příští týden v úterý a ve středu projde zdravotním ořezem devět topolů v blízkosti dětského hřiště u Králíčka. To bude po oba dny zavřené. Stejně jako hlavní brána do parku ze strany od loděnice.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Zhruba 2 200 lidí je v Olomouckém kraji závislých na tvrdých drogách. Jejich průměrný věk se pohybuje nad třiceti lety. Nejpopulárnější tvrdou drogou je podle odborníků nadále pervitin. Roste ale také počet závislých na heroinu. Podle odborníků přibylo závislých za koronavirové krize.

OLOMOUCKO - Munice z druhé světové války může zkomplikovat stavbu úseku dálnice D35 Slavonín - Křelov u Olomouce. V trase budoucí stavby v roce 1945 došlo k bojům a tak tu nyní probíhá pyrotechnický průzkum.