PŘEROVSKO - Střet dvou nákladních vlaků v noci na dnešek ve stanici Prosenice. Na místě pomáhají s odstraňováním následků hasiči a okolnosti srážky prověřuje policie a drážní inspekce. Několik vagonů vykolejilo. Ke zranění nedošlo. (HZSOL)

PROSTĚJOVSKO - Srážka vlaku a osobního auta na přejezdu mezi Kostelcem na Hané s Smržicemi. Hasiči z vlaku evakuovali 28 cestujících. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. (HZSOL)

ŠUMPERSKO - Dočasně uzavřená je pro turisty oblíbená vodní elektrárna Dlouhé stráně na Šumpersku, a to v souvislosti s koronavirovou situací. Lze si ji však prohlédnout virtuálně. Více na dlouhe-strane.cz.

UNIČOV - Dobu pro styk s veřejností omezuje od středy MÚ Uničov - na pondělí a středu od 10 do 17h. A odbor dopravy MÚ Uničov je kvůli karanténě pracovníků nejméně do pátku 14. ledna uzavřen, inf. radnice.

ŠUMPERK, JESENÍKY - Na lyže a zimní turistiku můžeme vyrazit do Jeseníků SKI BUSem. Spoje ze Šumperka a zpět budou jezdit každý víkend od 8. ledna do 13. března 2022. Řády zde. (sumperk.cz)

PŘEROV - Staronová autobusová zastávka v ulici Palackého už zase funguje. Ruší se tedy provizorní zastávka u spořitelny. Přechodnou změnu si vyžádala stavba cyklostezky, která propijí Předmostí s Přerovem. (prerov.eu)

LIPNÍK - Mimořádně se otevře v sobotu 8. ledna středověký hrad Helfštýn. A to kvůli tradičnímu novoročnímu výstupu, na který láká. Výstup má spoustu příznivců. Rekord v počtu návštěvnosti je z roku 2020 a přišlo 4717 lidí.

PROSTĚJOV - O nové obrazy se rozšíří sbírka města Prostějova. Rada města kývla na nákup obrazů za zhruba 35.000,-. Jde o čtyři akvarely malíře Karla Tomana s tématem Prostějova a Němčic nad Hanou, které mají být potěchou pro příští generace. (prostejov.eu)

Nejčtenější

Mercuryho asistent míří do Šumperka. Za doprovodu hitů kapely Queen zavzpomíná na Freddieho

Už v pátek 14. ledna čeká návštěvníky šumperského Domu kultury výjimečný zážitek. Se svým vyprávěním...

Některá města novoroční ohňostroj zrušila. Kde proběhne?

Některá velká města v Olomouckém kraji na Nový rok kvůli špatné epidemické situaci opět...

Řidič naboural nákladním autem do rodinného domu

Třicetiletý řidič nákladního auta naboural ve Velký Losinách do rodinného domu. K nehodě došlo...

Policii při silničních kontrolách pomáhali také čerti a andělé

Policie prováděla v Lesnici na Zábřežsku tak trochu netradiční silniční kontrolu. Na dodržování silničního provozu...

Tvář Měsíce opět ve své plné kráse. Socha na Stupkově ulici byla zrestaurována

Vápencová socha Tvář Měsíce olomouckého sochaře Jaromíra Šolce je po dlouhých letech opět v...

Do cestovního ruchu v Olomouckém kraji půjde posilující dávka 8 milionů korun

Olomoucký kraj podpoří příští rok cestovní ruch v regionu přímými dotacemi ve výši osm miliónů...

PŘEROV - O novou figurku je bohatší přerovský betlém. Ten najdeme v muzeu Komenského a dosud měl figurek 129. Autor betlému - sázavský řezbář Bedřich Zbořil muzeu k vánocům daroval 130. - berana.

PROSTĚJOV - Život prodavače ryb dneska ráno zachránila tříčlenná hlídka policistů u Tesca. Muž nejspíš dostal infarkt a policisté ho nejprve masáží srdce a pak použitím defibrilátoru, který je pro takové případy v obchodním domě uložen, přivedli k životu. 53letého muže si pak převzala záchranka.

PŘEROV - Také v Přerově se nakonec o svátcích otevřou stánky s punčem. Od neděle 26. prosince jich bude na Masarykově náměstí prodávat punč šest. (prerov.cz)

OLOMOUC - Do závěrečné etapy stavby míří nový most na Masarykově třídě. Most "Rejnok" je už usazený a usazené na něm jsou i koleje. Další detaily zde.

OLOMOUC - Galerie Šantovka byla v úterý v podvečer evakuována. Na vině není ovšem závažné bezpečnostní riziko. Více zde.

HRANICE - Nové místo, kde si zařádit na skateboardu, kolobce nebo bruslích budeme mít v Hranicích. Město plánuje stavbu nového skateparku v Žáčkově ulici. Stavět by se mohl už příští rok. (Deník)

PŘEROV - Velkolepým ohňostrojem hodlá přivítat nový rok Přerovská radnice. 1. ledna se má uskutečnit tradičně na břehu řeky Bečvy. Loni kvůli epidemickým opatřením ohňostroj nebyl, letos radnice doufá, že se uskuteční.

OLOMOUC - Do čela slavného olomouckého mezinárodního festivalu populárně vědeckých filmů AFO se postaví nová ředitelka. Oblíbený festival, který v roce 2019 navštívilo přes 9000 lidí, povede Eva Navrátilová.