OLOMOUCKÝ KRAJ - Velmi silné bouřky, které doprovodí přívalový déšť, silný vítr i kroupy. Před těmi od pátečního odpoledne do noci varují meteorologové také v Olomouckém kraji. Hrozí pády větví a stromů a zatápění podchodů a sklepů.

OLOMOUC - Mezi centrem a vlakovým nádražím ode dneška od rána můžeme jezdit autem po Masarykově tř. přes nový most Václava Rendera.

OLOMOUC - Dobrá zpráva pro řidiče, kteří pojedou do areálu FNOL. S předstihem se v pátek po více než 5 měsících zprůjezdnila vytížená ulice Za Nemocnicí. Dělala se tu přeložka inženýrských sítí a už je hotovo.

ŠTERNBERK - Lépe se nám pojede na ulici ČSA. Město tu nechá opravit povrch silnice i zpomalovací práh. Dnes tu začala úprava ulice a potrvá do konce července.

ŠUMPERK - Na své hvězdy už ukazuje festival Džemfest. 22. ročník je v plánu 21. října v kulturáku a uvidíme tam např. NO NAME nebo Pokáče. Detaily na novém webu festivalu www.dzemfest.cz

ŠUMPERSKO - Novou atrakci má pro turisty horský areál Kraličák ve Stříbrnicích. V pátek se otevírá nová bobová dráha. Jako jediná v republice nabízí dvě otočky o 360° a dojezd do tunelu.

OLOMOUC - Ostuda Čechových sadů se dá do pořádku. Město plánuje obnovu bývalých veřejných toalet, které jsou dnes v dezolátním stavu. Stoleté toalety by měl začít fungovat příští rok.

OLOMOUC - Nastávající rodiče mohou mít fotku z ultrazvuku svého děťátka ve 2D či 3D nebo videozáznam ultrazvuku, a nově dokonce i model děťátka z 3D tiskárny. Takovou službu nabízí nyní porodnice FNOL.

Nejčtenější

Policie ČR na Jesenicku poskytuje novým policistům bydlení

Policie České republiky v Jeseníku navyšuje počty policistů a policistek. Nově nastupujícím poskytují navíc i...

Zábřežský cestovatelský festival Welzlování zve na další zajímavé přednášky

18. ročník zábřežského cestovatelského festivalu má za sebou polovinu letošního programu. Pořadatelé si zatím...

Tip na výlet: Rozhledna a Kneippův chodník na jedné trase? Jedině na naučné stezce...

Ani tento týden se nebudete muset obejít bez našeho tipu na výlet. Dnešní doporučení...

Ve FNOL transplantují dřeň jako o život

OLOMOUC - Přes 1500 transplantací krvetvorných buněk provedli lékaři za 25 let ve FNOL....

FOTOREPORT: Silný vítr řádil na Olomoucku

Včerejší silný vítr na Olomoucku působil značné škody. Hasiči evidují téměř 40 případů spojených...

Konec spolupráce s Ruskem. Kraj chce vypovědět partnerskou dohodu

Zastupitelstvo Olomouckého kraje příští týden v pondělí projedná návrh na ukončení spolupráce a vypovězení...

OLOMOUCKÝ KRAJ - Výstrahu nad naším regionem rozšiřují meteorologové. Vedle trvajícího zvýšeného riziky vzniku požárů varují nově před vysokými odpoledními teplotami přes 31° ve stínu a to od středy do pátku. (ČHMÚ)

ŠUMPERSKO - Plánuje se obchvat Šumperka. Odstartovaly práce na tvorbě dokumentace obchvatu. Pro město jde o klíčovou stavbu, protože po páteřní Jesenické ulici projíždí městem denně asi 17 tisíc aut. (sumperk.cz)

OLOMOUC - Tresty od 6,5 do 8,5 roku vězení dostalo dnes u soudu v Olomouci 5 z 8 obžalovaných v případu výroby a distribuce drog na Šumpersku. Ti se k jednání doznali a přistoupili na dohodu o trestu.

OLOMOUC - Čeká nás uzavírka na Wolkerově ul. od 1. do 10. července. Bude se tu opravovat železniční přejezd. Je tu prasklá kolej v křížení s tramvajovou tratí. Omezení se dotknou i tramvajové a vlakové dopravy. (DPMO)

OLOMOUC - Dál pokračuje průzkum pozůstatků prastarých kultur v OL Slavoníně. Odborníci z archeologického centra tu bádají od roku 2008. Jen letos tu již našli 50 hrobů z doby železné. V budoucnu tu mají vyrůst rodinné domky. (olkraj.cz)

OLOMOUCKÝ KRAJ - Krajskou radu opustí Zdeňka Dvořáková Kocourková. Ke 31. srpnu odstoupí z funkce kvůli mateřské dovolené. Ve funkci radní pro evropské projekty a smart region ji nahradí od 1. září zastupitel Petr Lysek.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Výstrahu kvůli nebezpečí vzniku požárů vydali meteorologové v našem regionu. Doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, a hlavně v lesích vůbec nic nezapalovat.

OLOMOUCKO - Větší a vylepšená má být dálniční odpočívka na D35 u Skrbeně. Úprava místa už začala a zprovoznit se má příští rok. Upraví se povrch, rozšíří parkování a přibudou tu toalety a sprchy.